Opatrunki medyczne / ACTIVON TUBE Miód MANUKA opatr. 25 g

ACTIVON TUBE Miód MANUKA opatr. 25 g

ACTIVON TUBE Miód MANUKA opatr. 25 g

Dostępność: W magazynie

22,50 zł

Skład:
Aktywność miodu przeznaczonego do celów medycznych jest określana w tzw. *jednostkach UMF (Unique Manuka Factor). Miód o aktywności 1 UMF (Unikalnego Czynnika Manuka) odznacza się aktywnością antyseptyczną porównywalną z 1% roztworem fenolu.

Działanie i wskazania:
Działanie antybakteryjne, przyspiesza gojenie ran różnego pochodzenia, utrzymuje wilgotoność i redukuje nieprzyjemny zapach w okolicach rany; wskazania: owrzodzenia kończyn, odleżyny, rany chirurgiczne, oparzenia,przeszczepy miejscowe.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia:
Produkt zawiera glukozę. Zaleca się monitorowanie poziomu cukru u pacjentów z cukrzycą. Nie stosować u pacjentów uczulonych na jad pszczoły. Po aplikacji miodu może wystapić ból, w zależności od wrażliwości rany może stać się niezbędne zastosowanie leku przeciwbólowego. W przypadku nieustępującego bólu zaleca sie zaprzestanie stosowania oraz przemycie rany roztworem soli fizjologicznej.

Stosowanie:
Nałożyć środek bezpośrednio na ranę. Ranę można pokryć dodatkowym opatrunkiem według uznania, stosując na przykład chłonny kompres lub folię poliuretanową. Tubka może być wykorzystana tylko u jednego pacjenta. Wykorzystać w ciągu 4 dni od otworzenia tubki.

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Kreon 10 000 kaps. 0.15 g 50 kaps.

Lek jest wskazany w leczeniu zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki wywołanej: -zwłóknieniem torbielowatym (mukowiscydozą) -przewlekłym zap...
Wyprzedaż 38,80 zł

Zobacz opis