Kaszel / Sinecod syrop 1.5mg/1ml 200ml*

Sinecod syrop 1.5mg/1ml 200ml*

Sinecod syrop 1.5mg/1ml 200ml*

Dostępność: W magazynie

28,80 zł

Skład
Substancja czynna: 10 ml syropu zawiera 15 mg cytrynianu butamiratu.

Wskazania i działanie

  • Leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii
  • Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.

Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Ponadto zmniejsza opór w drogach oddechowych, czego dowodem jest szybka poprawa parametrów spirometrycznych i wyników badań gazometrycznych krwi. Po podaniu doustnym lek wchłania się szybko i całkowicie. Maksymalne stężenie we krwi głównego metabolitu - kwasu 2-fenylomasłowego - występuje po około 1,5 h (dla syropu). T0,5 we krwi po podaniu syropu wynosi 6 h. Lek nie ulega kumulacji w organizmie. Lek podlega hydrolizie, prowadzącej głównie do powstania kwasu 2-fenylomasłowego i dietyloaminoetoksyetanolu. Metabolity te również wykazują działanie przeciwkaszlowe. Metabolity, podobnie jak niezmieniony butamirat, w znacznym stopniu (w około 95%) wiążą się z białkami osocza. Metabolity są wydalane głównie z moczem.

Dawkowanie
Doustnie. Syrop (postać preparatu przeznaczona dla dzieci starszych i dorosłych): dzieci w wieku 4-6 r.ż. - 5 ml (7,5 mg) 3 razy na dobę; 7-12 r.ż. - 10 ml (15 mg) 3 razy na dobę; powyżej 12 r.ż. - 15 ml (22,5 mg) 3 razy na dobę. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 8 h, do 3 razy na dobę. Dorośli: 15 ml (22,5 mg) 4 razy na dobę; w razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 h, do 4 razy na dobę.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na cytrynian butamiratu lub pozostałe składniki preparatu.