Sprzęt Medyczny/Opatrunki / Altabactin maść (250j.m.+5mg)/g 5 g

Altabactin maść (250j.m.+5mg)/g 5 g

Altabactin maść (250j.m.+5mg)/g 5 g

Dostępność: W magazynie

9,50 zł

Skład

1g maści zawiera – 250 IU bacytracyny (Bacitracinum) w postaci bacytracyny cynkowej i 5mg neomycyny (Neomycinum) w postaci neomycyny siarczanu oraz substancje pomocnicze: lanolina i parafina ciekła.

Wskazania

Maść Altabactin 250j.m.+5mg/g przeznaczona jest do miejscowego leczenia bakteryjnych zakażeń skóry, w tym: drobnych zakażonych ran oraz zakażeń skóry w przebiegu oparzeń i odmrożeń. Do stosowania wyłącznie na małych obszarach skóry.

Działanie

Skojarzone działanie dwóch antybiotyków – bacytracyny i neomycyny stanowi o sile maści Altabactin oraz o szerokim zakresie jej działania. Neomycyna hamuje biosyntezę białka w komórce bakteryjnej. Bacytracyna to antybiotyk o działaniu bakteriobójczym. Bacytracyna zwalcza głównie bakterie Gram-dodatnie, natomiast neomycyna – Gram-dodatnie i Gram-ujemne. Maść Altabactin nie działa na grzyby i wirusy

Stosowanie/Dawkowanie

Do użytku miejscowego. Maść należy aplikować 2-3 razy na dobę. Zmienione chorobowo miejsce smarować cienką warstwą maści. W niektórych przypadkach można przykryć miejsce aplikacji opatrunkiem. Czas leczenia nie powinien przekraczać 7 dni.