Dermatologia / Sudocrem krem 400 g

Sudocrem krem 400 g

Sudocrem krem 400 g

Dostępność: W magazynie

33,40 zł

Sudocrem to antyseptyczny krem dla dzieci oraz osób dorosłych borykających się z problemami skórnymi. Jest on również polecany do codziennej pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt, zwłaszcza przy pieluszkowym zapaleniu skóry. Preparat odznacza się hipoalergiczną formułą, więc nie powoduje podrażnień i może być stosowany nawet przez osoby z wrażliwą skórą.

Krem Sudocrem zawiera w swoim składzie alkohol benzylowy o właściwościach odkażających, a także tlenek cynku wykazujący silne działanie osłaniające oraz ściągające. W ten sposób dobrane składniki aktywne kosmetyku działają łagodząco i dodatkowo zabezpieczają naskórek przed czynnikami drażniącymi. Preparat należy stosować na oczyszczoną i starannie osuszoną skórę.

Skład:

lanolina hipoalergiczna - pomaga w utrzymaniu prawidłowej wilgotności skóry

tlenek cynku - środek ściągający, który zmniejsza utratę płynu tkankowego

benzoesan benzylu i cynamonian benzylu – należą do składników balsamu peruwiańskiego, powszechnie uznanego za jego właściwości lecznicze

alkohol benzylowy - o właściwościach miejscowo znieczulających, zmniejsza ból miejscowy i podrażnienie. Działa również jako środek antyseptyczny / antybakteryjny i jest odpowiedzialny za ochronę przed bakteryjnymi czynnikami skażającymi.